Zapraszamy do Domu Zwierzynieckiego

Zielono niebieskie tło, tekst

Zapraszamy do Domu Zwierzynieckiego (ul. Królowej Jadwigi 41) na Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich! W niedzielę 20 listopada w godzinach 10.00–16.00 spotkajmy się w naszej sali spotkań pod schodami na Zwierzynieckie pogaduchy, czyli co robić w muzeum?

Zapraszamy sympatyków Domu Zwierzynieckiego na rozmowy przy ciastku i kawie o bliższej i dalszej przyszłości miejsca. W niezobowiązującej atmosferze oddziałowej przestrzeni sąsiedzkiej będzie można porozmawiać z pracownikami Muzeum Krakowa o życiu na Zwierzyńcu, o sposobach spędzania wolnego czasu, o tym gdzie warto pójść, i o tym, czego w okolicy brakuje. Powspominać wspólnie z nami spędzone lata albo zobaczyć, co nam umknęło w nawale pracy. Z takich niedzielnych pogaduszek może nam się wyłonić obraz Domu Zwierzynieckiego, o jakim marzą mieszkańcy Krakowa (i Zwierzyńca!). Muzealnikom zaś pomogą one zaplanować działania odpowiadające potrzebom i zainteresowaniom sąsiadów. A poza tym zawsze miło jest się spotkać i pogadać z sąsiadami w piękny, listopadowy, zwierzyniecki dzień!

W tym czasie dorosłych poprosimy również o wypełnienie krótkiej ankiety opinii o tym, co było, o potrzebach osobistych (kulturalnych), o pomysłach na już i… na bliżej nieokreśloną przyszłość, a dzieciaki będą mogły nas wspomóc, rysując co chcą robić w muzeum (prace zamieszczone będą na Facebooku Domu Zwierzynieckiego). Spotkaniu będzie towarzyszyć prezentacja historii Domu Zwierzynieckiego.

Zapraszamy – wstęp wolny!

Więcej informacji: tel. 12 427 00 26 lub mail: zwierzyniec@muzeumkrakowa.pl