Wymiana pieców

Info

Rada i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec
ul. Prusa 18, 30-117 Kraków
tel. / fax 12 421-56-66,
tel. 12 429-90-47
e-mail: rada@dzielnica7.krakow.pl

Biuro Rady, ul. Prusa 18
(wejście od ul. Salwatorskiej)
tel.: 12 421-56-66, 12 429-90-47

Godziny przyjmowania mieszkańców:

poniedziałek, środa, czwartek i piątek
w godzinach: 1000 – 1400

wtorek
1100 - 1300 i 1500 - 1700

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Statystyka

Odsłon : 1024259


Pressroom
Jest szansa na lepsze sprzątanie Krakowa Drukuj Email
niedziela, 29 kwietnia 2007 02:00
Radni Platformy Obywatelskiej chcą, by od przyszłorocznego budżetu przybywało pieniędzy na sprzątanie miasta. Projekt uchwały to na razie tylko zbiór dobrych intencji, bo sami radni przyznają, że szukanie pieniędzy może potrwać.
 
Cztery lata temu podwojono w budżecie Krakowa kwotę przeznaczoną na sprzątanie miasta. Ale od tamtej pory nic się nie zmieniła i co roku wydajemy na ten cel po około 15 mln zł.

Dwa lata temu opracowano trzy modele oczyszczania miasta. Jak do tej pory realizowany jest ten najtańszy wariant pozwalający na codzienne sprzątanie tylko Plant i siedmiu wybranych punktów. Reszta miasta porządkowana jest dopiero wtedy, gdy jest już bardzo brudno.
Więcej…
 
Sprzątanie dzielnicowego szlaku spacerowego Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2007 20:50

sprzatanieJak akcja się uda, w ślad za nami pójdą inni. Może znikną wreszcie śmieci - przecież teraz Kraków i okolice to jeden wielki gnój - zaznacza jeden z mieszkańców Dzielnicy VII. Radni "siódemki" postanowili posprzątać brzeg Rudawy, skoro nikt inny nie chce tego zrobić. Do inicjatywy zaprosili harcerzy, mieszkańców i marszałka województwa.

Sprzątać nad Rudawą przyszli w sobotę radni, harcerze i mieszkańcy. Pojawiła się też trzyosobowa reprezentacja Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, który zajmuje się m.in. ochroną przeciwpowodziową i dlatego ma obowiązek sprzątać wszystko to, co powoduje zatory na rzekach. Zarówno szef tej instytucji Zbigniew Kot, jak i jego zastępca nie uczestniczyli jednak czynnie w zbieraniu śmieci na brzegu, tłumacząc, że w korycie rzeki nie ma zanieczyszczeń.

Więcej…
 
Radni będą zawstydzać nad Rudawą Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2007 01:00
Źródło:  Gazeta.pl
 
Do wspólnego sprzątania brzegów Rudawy zapraszają w sobotę radni ze Zwierzyńca. - Zawstydźmy odpowiedzialnych za to urzędników - zachęca Andrzej Hawranek, szef rady dzielnicy.
 
- O tym, że na brzegach Rudawy jest wysypisko śmieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać - mówi Andrzej Hawranek. - Ponieważ nie udało się nam listami i wnioskami przekonać Urzędu Melioracji i Gospodarki Wodnej do ich posprzątania, postanowiliśmy pokazać, że nie wymaga to wielkiego wysiłku, i zrobić to własnymi rękami - wyjaśnia.
Więcej…
 
Segregacja śmieci rozbiła się o worek Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 09:22

Joanna Jałowiec, Bartosz Piłat, Gazeta Wyborcza
2007-04-02

Mieszkańcy Woli Justowskiej stracili możliwość pozbywania się posegregowanych odpadów bezpośrednio z domu, bo radni dzielnicy wstrzymali dofinansowywanie ich odbioru.
Kilka tygodni temu "Gazeta" pisała o działalności prywatnej firmy MIKI, której udało się przekonać mieszkańców blisko 5 tys. domów na Woli Justowskiej do segregacji odpadów nadających się do recyklingu. Za odbiór posegregowanych śmieci firma nie pobierała ani grosza. Warunkiem była dokładna segregacja odpadów w domu. Do osobnych worków zakupionych przez radę dzielnicy za 10 tys. zł trafiały: szkło białe, kolorowe, papier, plastiki i metale.
Więcej…
 
Nie chcemy bloków ani zgiełku pod oknem - protestują mieszkańcy Woli Justowskiej Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 09:06
 Mieszkańcy Woli protestują przeciw inwestycji przy ul. Korzeniowskiego i Borowego. Spółka Echo Investment zamierza tam wybudować cztery trzykondygnacyjne budynki z podziemnymi garażami. - Bloki zniszczą willowy charakter dzielnicy, a nowa droga dojazdowa zatruje nam życie - mówią lokatorzy z ul. Borowego. Popiera ich Rada Dzielnicy VII - zaopiniowała inwestycję negatywnie. Radni obawiają się, że wybudowanie bloków zachęci kolejnych inwestorów.

- Zgodnie z zasadą dobrego sąsiedztwa, będzie można budować kolejne bloki - mówi Tomasz Krawczyk, wiceprzewodniczący "siódemki". Zaznacza, że w ten sposób naprzeciwko osiedla willowego powstanie blokowisko. - Budynki będą miały trzy kondygnacje wraz ze strychem. Będzie tam tylko 40 mieszkań - ripostują przedstawiciele inwestora.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 6