Wymiana pieców

Info

Rada i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec
ul. Prusa 18, 30-117 Kraków
tel. / fax 12 421-56-66,
tel. 12 429-90-47
e-mail: rada@dzielnica7.krakow.pl

Biuro Rady, ul. Prusa 18
(wejście od ul. Salwatorskiej)
tel.: 12 421-56-66, 12 429-90-47

Godziny przyjmowania mieszkańców:

poniedziałek, środa, czwartek i piątek
w godzinach: 1000 – 1400

wtorek
1100 - 1300 i 1500 - 1700

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Statystyka

Odsłon : 1035459


Budżet na rok 2016
GŁOSOWANIE W BUDŻECIE OBYWATELSKIM Drukuj Email
piątek, 10 czerwca 2016 09:22

 
Projekt zgłoszony co dalej? Drukuj Email
wtorek, 01 marca 2016 22:43

Weryfikacja projektów, składanie protestów

Weryfikacja


Na początku projekt poddawany jest ocenie formalnej. Wtedy Zespół ds. budżetu obywatelskiego miasta Krakowa sprawdza czy do propozycji dołączono poprawnie uzupełnioną listę poparcia oraz czy wszystkie pola uzupełnione są prawidłowo.
Po pomyślnym przejściu tego etapu dokonywana jest ocena prawna. Na tym etapie jednostki oceniające projekt mogą się kontaktować z wnioskodawcami, aby uzupełnić informacje dotyczące wniosku, które są potrzebne do dokonania pełnej weryfikacji. 
Po złożeniu wniosku należy regularnie sprawdzać swoją pocztę e-mail, ponieważ to tam przekazywane będą informacje o konieczności naniesienia zmian w zgłoszonej propozycji zadania. UWAGA! Zgodnie z Regulaminem budżetu obywatelskiego wnioskodawca ma tylko 5 dni roboczych na wprowadzenie zmian od momentu otrzymania powiadomienia!


Protest


O zakończeniu etapu weryfikacji wszystkich projektów wnioskodawcy zostaną poinformowani jednocześnie. Opublikowany zostanie wykaz projektów wraz z oceną (pozytywną lub negatywną). Od dnia publikacji, każdy wnioskodawca, którego projekt został oceniony negatywnie ma 3 dni robocze na zgłoszenie protestu do oceny. Pomiędzy 07 a 09 czerwca 2016 r. odbędą się spotkania konsultacyjne z udziałem wnioskodawcy wnoszącego protest (lub osoby pisemnie przez niego upoważnionej), przedstawicieli jednostki dokonującej oceny oraz członków Rady Budżetu Obywatelskiego. Po zapoznaniu się z opiniami przedstawionymi na spotkaniu podejmowana będzie decyzja co do wyniku oceny danego wniosku.

 
Środki na Budżet Drukuj Email
wtorek, 01 marca 2016 22:37

Środki na budżet obywatelski ogólnomiejski

Jaką kwotę przeznaczono na realizację zadań ogólnomiejskich w ramach budżetu obywatelskiego?

Na realizację zadań o charakterze ogólnomiejskim w ramach III edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa przeznaczono w 2016 roku kwotę 8.500.000 zł.

Minimalny koszt propozycji zadania o charakterze ogólnomiejskim wynosi 25.000 zł, zaś maksymalny koszt zadania nie może być wyższy niż 30% środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego ogólnomiejskiego, tzn. 2.550.000 zł.

 
Lista poparcia Drukuj Email
wtorek, 01 marca 2016 22:34

Lista poparcia dla projektu ogólnomiejskiego

Lista poparcia jest integralną częścią zgłoszenia zadania. Internetowa Platforma Budżetu Obywatelskiego, od razu po złożeniu propozycji zadania, generuje listę poparcia dla projektu. Należy ją wydrukować i zebrać wymaganą liczbę podpisów (15 podpisów mieszkańców Krakowa, którzy ukończyli 16 lat). Uzupełnioną listę poparcia dla projektów ogólnomiejskich należy dostarczyć w przeciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia propozycji:

 • do siedziby Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych (os. Centrum C 10)

lub

 • do siedziby Miejskiego Centrum Dialogu (ul. Bracka 10).

 

Listę poparcia można złożyć również na dziennikach podawczych Urzędu Miasta Krakowa:

 • Plac Wszystkich Świętych 3-4,
 • Al. Powstania Warszawskiego 10,
 • Rynek Podgórski 1,
 • ul. Grunwaldzka 8,
 • ul. Kasprowicza 29,
 • ul. Wielopole 17a,
 • os. Zgody 2,
 • ul. Sarego 4,
 • ul. Wielicka 28a,
 • ul. Stachowicza 18.

 

Składając listę poparcia na dziennikach podawczych warto równocześnie uzupełnić i złożyć pismo, które ułatwi identyfikację złożonej listy poparcia oraz wskaże na wnioskodawcę zadania. Pismo można pobrać TUTAJ.
Jeśli nie chcesz czekać na listę poparcia wygenerowaną przez platformę internetową i chcesz szybciej rozpocząć zbieranie podpisów pod swoim pomysłem, możesz ją samodzielnie wydrukować, a następnie uzupełnić tytuł. UWAGA: tytuł propozycji zadania zgłaszanej poprzez platformę internetową oraz tytuł na samodzielnie uzupełnianej liście poparcia muszą być identyczne!


Zasady dostarczania listy poparcia, na której tytuł został uzupełniony własnoręcznie są takie same jak w przypadku list generowanych przez platformę internetową.

Lista poparcia do pobrania TUTAJ.

 
Zanim zgłosisz projekt Drukuj Email
wtorek, 01 marca 2016 22:29

Zgłaszanie projektów ogólnomiejskich

Kto może złożyć propozycję zadania?


Propozycje zadań o charakterze ogólnomiejskim może składać każdy mieszkaniec Krakowa, który ukończył 16 lat. Do zgłoszenia zadania o charakterze ogolnomiejskim wnioskodawca dołącza listę poparcia dla propozycji zadania, podpisaną przez co najmniej 15 mieszkańców Krakowa, którzy ukończyli 16 rok życia.


Jakie informacje należy przygotować, jeśli chce się złożyć propozycję zadania?


Osoba, która chce złożyć propozycję zadania koniecznie musi podać adres mailowy. Adres mailowy będzie niezbędny do dalszego kontaktowania się z jednostkami, które dokonują oceny.
Oprócz adresu mailowego, wnioskodawcy będą proszeni o podanie swoich danych:
1) Imię i nazwisko;
2) Adres zamieszkania;
3) PESEL;
4) Opcjonalnie numer telefonu kontaktowego;

Opracowując pomysł na propozycję zadania dzielnicowego należy zastanowić się przede wszystkim nad:
1) Tytułem (max. 60 znaków);
2) konkretnym miejscem realizacji zadania. Może to być zarówno inwestycja w jednym miejscu (np. plac zabaw w parku), jak i w kilku miejscach jednocześnie (darmowe WiFi? Sieć mini-siłowni zewnętrznych w krakowskich parkach?);
3) Krótki opis propozycji zadania (max. 255 znaków);
4) Szczegółowy opis propozycji zadania;
5) Uzasadnienie dla realizacji propozycji zadania (w tym wskazanie komu projekt będzie służył, dlaczego jest ważny dla mieszkańców Krakowa);
6) Harmonogram działań związanych z wykonaniem propozycji zadania.

 

Pamiętaj!

Lista poparcia jest integralną częścią zgłoszenia zadania. Więcej na temat listy poparcia, tego jak ją przygotować i gdzie dostarczyć po uzupełnieniu znajdziesz TUTAJ.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3