Wymiana pieców

Info

Rada i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec
ul. Prusa 18, 30-117 Kraków
tel. / fax 12 421-56-66,
tel. 12 429-90-47
e-mail: rada@dzielnica7.krakow.pl

Biuro Rady, ul. Prusa 18
(wejście od ul. Salwatorskiej)
tel.: 12 421-56-66, 12 429-90-47

Godziny przyjmowania mieszkańców:

poniedziałek, środa, czwartek i piątek
w godzinach: 1000 – 1400

wtorek
1100 - 1300 i 1500 - 1700

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statystyka

Odsłon : 1034772


Czy remont ulicy Królowej Jadwigi będzie ciągnął się w nieskończoność? Drukuj Email
czwartek, 19 lipca 2007 10:52
Mieszkańcy i radni dzielnicy Zwierzyniec biją na alarm: przez opieszałość magistrackiego wydziału architektury, remont ulicy Królowej Jadwigi opóźnia się od dwóch lat. Niezbyt szeroka droga miała być lekko poszerzona na całej długości do 2010 roku. Niestety, inwestycja nie jest nawet na półmetku.
Jak dotąd sprawnie
Do niedawna remont szedł sprawnie. Kolejne odcinki remontowano od kilku lat, zakładając przy okazji kanalizację i nowe chodniki. Obecnie jest kończony odcinek czwarty, dochodzący do ulicy Jesionowej. Natomiast od niemal dwóch lat inwestor - Krakowski Zarząd Komunalny czeka na wydanie decyzji o ULICP (ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego) przez Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa. Mieszkańcy zaś czekają nie tylko na odnowioną ulicę, ale i na odwadnianie sąsiadujących ulic, które jest wykonywane przy okazji remontu.
- Gdyby nie ta opieszałość, można byłoby już remontować kolejny, piąty odcinek - twierdzi Andrzej Hawranek, przewodniczący Rady Dzielnicy VII. Tłumaczy, że w zeszłym roku KZK mógł już sporządzić dokumentację, gdyby nie brak ULICP.
- W KZK powiedziano mi, że 100 tys. złotych na dokumentację się znajdzie, zarząd czeka tylko na pismo z wydziału architektury. Niestety, wobec jego braku, pieniądze przeznaczono na inny cel. Podobnie będzie w tym roku - przewiduje Andrzej Hawranek. prywatnych inwestorów - dodaje.

Urząd nierychliwy
W magistracie opóźnienia dotyczące wydania decyzji tłumaczą zawiłymi procedurami, które wydział napotkał po drodze. - Potrzeba nam było opinii wielu podmiotów, m.in. Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony środowiska, Biura Planowania Przestrzennego. Poza tym odsyłaliśmy wniosek do KZK, celem uzupełnienia - tłumaczy Filip Szatanik z biura prasowego UMK.
Podkreśla, że jedną z największych trudności były problemy z ustaleniem praw własności około 30 działek, przez które przebiega inwestycja.
- Prawo własności działki można ustalić w kilka dni, a nie przez pół roku - ripostuje Andrzej Hawranek.
- Pośpiech jest wskazany, bo to inwestycja użytku publicznego. Proszę zobaczyć jak szybko wydaje się decyzje o warunkach zabudowy dla prywatnych inwestorów - dodaje.

Może następny rok
W sprawie opóźnienia wydania decyzji dzielnica interweniowała m.in. u wiceprezydenta miasta. Dziś Kazimierz Bujakowski ma się spotkać w tej sprawie z przewodniczącym "Siódemki".
Tymczasem KZK zapowiada, że remont czwartego odcinka ma się zakończyć 30 września. - Zakończyły się też prace przy opracowaniu koncepcji remontu odcinków V i VI (ulice Jesionowa-Korbutowa-Borowego) - przyznaje Maria Mrugalska, kierownik działu dokumentacji KZK. Jak zapewnia wydział architektury, projekt wniosku o ULICP jest na ukończeniu.
- Dwa tygodnie temu wydział przekazał go do KZK, w celu uzgodnienia i czeka teraz na odpowiedź - mówi Filip Szatanik.
Według kierownik Mrugalskiej, ULICP powinno być gotowe najpóźniej w październiku. Zapewnia, że po uprawomocnieniu się decyzji KZK zleci opracowanie dokumentacji. Ma być gotowa w 2008 roku. - Pieniądze na ten cel na pewno się znajdą - podkreśla. - Dlatego jest możliwe, że prace nad remontem odcinka do ul. Korbutowej ruszą jednak już w przyszłym roku - kwituje Maria Mrugalska.
 
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  -  Gazeta Krakowska