Wymiana pieców

Info

Rada i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec
ul. Prusa 18, 30-117 Kraków
tel. / fax 12 421-56-66,
tel. 12 429-90-47
e-mail: rada@dzielnica7.krakow.pl

Biuro Rady, ul. Prusa 18
(wejście od ul. Salwatorskiej)
tel.: 12 421-56-66, 12 429-90-47

Godziny przyjmowania mieszkańców:

poniedziałek, środa, czwartek i piątek
w godzinach: 1000 – 1400

wtorek
1100 - 1300 i 1500 - 1700

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Statystyka

Odsłon : 1024267


Radni będą zawstydzać nad Rudawą Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2007 01:00
Źródło:  Gazeta.pl
 
Do wspólnego sprzątania brzegów Rudawy zapraszają w sobotę radni ze Zwierzyńca. - Zawstydźmy odpowiedzialnych za to urzędników - zachęca Andrzej Hawranek, szef rady dzielnicy.
 
- O tym, że na brzegach Rudawy jest wysypisko śmieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać - mówi Andrzej Hawranek. - Ponieważ nie udało się nam listami i wnioskami przekonać Urzędu Melioracji i Gospodarki Wodnej do ich posprzątania, postanowiliśmy pokazać, że nie wymaga to wielkiego wysiłku, i zrobić to własnymi rękami - wyjaśnia.
W sobotę o godz. 10 rano pod stadionu Juvenii przy Błoniach radni, którzy bez wyjątku obiecali, że pojawią się na miejscu zbiórki, zamierzają pójść w kierunku Woli Justowskiej, bo tam ich zdaniem brzegi rzeki wyglądają najgorzej. Zapraszają do sprzątania nie tylko mieszkańców swojej dzielnicy, ale każdego, kto ma w zwyczaju spacerować nad Rudawą.

Pomóc im mają harcerze i pracownicy Krakowskiego Zarządu Komunalnego. - KZK dostarczy nam worki i rękawiczki, a także zapewni wywiezienie tego, co zbierzemy. Do tego będzie z nami kilku pracowników ze sprzętem, dzięki czemu uda nma się oczyścić mało dostępne miejsca. Będą mieli bosaki i siatki do wyławiania śmieci z wody - opowiada szef "siódemki".

Radny Hawranek już teraz zastanawia się, czy także w tym roku UMiGW będzie się migał od koszenia trawy wzdłuż wałów. - Odkąd pamiętam, co roku potrzebne były interwencje w tej sprawie - stwierdza. Chce też, by zwołany został konwent przewodniczących rad dzielnicowych dotyczący tylko sprawy czystości w mieście. - Po ostatniej wizycie w Poznaniu wiem, że nasze miasto ma wiele do zrobienia pod względem czystości. Nic dziwnego, stolica Wielkopolski wydaje na to dwa razy więcej niż my. Chyba czas postarać się o to, by dzielnice wspólnie powalczyły o zwiększenie budżetu na sprzątanie Krakowa - kończy Hawranek.