Wymiana pieców

Info

Rada i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec
ul. Prusa 18, 30-117 Kraków
tel. / fax 12 421-56-66,
tel. 12 429-90-47
e-mail: rada@dzielnica7.krakow.pl

Biuro Rady, ul. Prusa 18
(wejście od ul. Salwatorskiej)
tel.: 12 421-56-66, 12 429-90-47

Godziny przyjmowania mieszkańców:

poniedziałek, środa, czwartek i piątek
w godzinach: 1000 – 1400

wtorek
1100 - 1300 i 1500 - 1700

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Statystyka

Odsłon : 1034761


Coraz ciaśniej na Zwierzyńcu
środa, 30 maja 2007 10:41

Protest przeciwko planom budowy  przy ul. Stachowicza

Z powodu ogromnej liczby wniosków  o decyzję o warunkach zabudowy Rada Dzielnicy VII musiała zwiększyć częstotliwość sesji. - Napór inwestorów jest wielki - martwi się Andrzej Hawranek, przewodniczący rady

Jak mówi, teraz rada spotyka się co 2 tygodnie, ponieważ władze dzielnicy mają właśnie tyle czasu na wydanie opinii do decyzji wz. - A wnioski spływają do nas cały czas - podkreśla. Teraz radni borykają się z planami  budowy apartamentowaca przyul. Stachowicza, na miejscu dawnego zakładu projektowego. - Ten budynek, który teraz tam stoi, trudno nazwać pięknym, dlatego muszę przyznać, że projekty, który nam przedstawiono, nawet mi się podoba. To ciekawa koncepcja - zaznacza Hawranek. - Byłbym za, gdyby... był dużo mniejszy.

Więcej…
 
Swięto dzielnicy
sobota, 26 maja 2007 21:14

ImageSzanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Święcie Dzielnicy VII Zwierzyniec w dniu 3 czerwca (niedziela) br., które odbędzie się w Willi Decjusza.

Wśród wielu atrakcji zaplanowano między innymi koncerty: Lidii Jazgar z „Galicją”, Leszka Długosza, Janusza Barana oraz Janusza Radka, pokaz mody, występny dzieci i młodzieży, konkurs plastyczny oraz pokaz sztuki walki AIKIDO.
Wręczymy również wyróżnienia i statuetki „Zasłużony dla Dzielnicy VII Zwierzyniec”. Dodatkową atrakcją jest loteria „każdy los wygrywa” a wśród nagród znajdą się między innymi piłki z podpisami zawodników Wisły Kraków i wycieczka dla dwóch osób ufundowana przez firmę Happy Holiday.

Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych tłumnie skorzystacie Państwo z zaproszenia a Święto Dzielnicy VII Zwierzyniec przerodzi się w wielki rodzinny piknik.

Tomasz Krawczyk
Wiceprzewodniczący
Rady i Zarządu Dzielnicy VII Zwierzyniec

„Program Święta Dzielnicy VII Zwierzyniec”

 • 10.20 – 13.00  Występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych ze szkół i przedszkoli oraz klubów kultury

  Przedszkole nr 78, Przedszkole nr 9, Szkoła Podstawowa nr 32, Szkoła Podstawowa nr 48, Szkoła Podstawowa nr 72, Szkoła Podstawowa nr 31, Klub Kultury „Wola”, Klub Kultury „Przegorzały”

 • 11.00 – 13.00   Konkurs Plastyczny pod hasłem Krakowskie ZOO (organizator Klub Kultury Chełm)
 • 13.10 – 14.00   Lidia Jazgar z Galicją
 • 14.00 – 14.50   Leszek Długosz
 • 14.50 – 15.10   Pokaz mody – Zespół Szkół Odzieżowych nr 1
 • 15.15 – 16.00   Koncert bluesowy wyk. Kazimierz Dobrowolski
 • 16.00 – 16.15   Wręczenie wyróżnień i statuetek „Zasłużony dla Dzielnicy VII Zwierzyniec”
 • 16.20 – 16.30   Wyniki loterii
 • 16.30 – 16.45   Pokaz sztuki walki AIKIDO, Sensei Dariusz Zięba 4 dan  AIKIKAI Shidoin
 • 17.00 – 17.40   Janusz Baran z zespołem
 • 18.00 – 18.40   Koncert jazzowy wyk. Marek Batorski i Zespół
 • 19.00                Recital Janusza Radka

 •  Licytacja na rzecz Hospicjum dla Dzieci imienia ks. Józefa Tischnera
 
Zwierzyniecki Komitet Obywatelski
wtorek, 08 maja 2007 08:16

Śmierć Generała Władysława Sikorskiego w Gibraltarze – najnowsze ustalenia.

Zwierzyniecki Komitet Obywatelski zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Panem Tadeuszem Kisielewskim autorem najnowszych publikacji poświęconych tragicznej śmier-ci Generała Sikorskiego.
Pan dr. Tadeusz Kisielewski jest mieszkańcem Zwierzyńca. Określa siebie jako niezależny anali-tyk stosunków międzynarodowych zajmujący się geopolityką i geostrategią. W 2005 roku opu-blikował w Domu Wydawniczym „Rebis” pozycję pod tytułem „Zamach – tropem zabójców generała Sikorskiego”. W roku 2006 ukazała się kolejna Jego książka pod tytułem „Zabójcy – widma wychodzą z cienia” będąca kontynuacją rozważań zawartych w poprzedniej pracy. Obie publikacje cytują i powołują się na wiele dotychczas nieznanych, rozproszonych w różnych za-chodnich archiwach relacji i dokumentów, do których udało się dotrzeć Autorowi. Autor kon-frontuje, analizuje i krytycznie omawia przywołane dokumenty oraz relacje próbując odsłaniać cele polityczne i kulisy działań podejmowanych przez mocarstwa zaangażowane w światowy konflikt zbrojny. Na tym tle szkicuje sytuację polskich władz emigracyjnych w zmieniającym się otoczeniu politycznym. Polityce mocarstw towarzyszą zakulisowe gry prowadzone przez wywia-dy poszczególnych państw i rządów. Cele wielu z tych działań do dzisiaj nie zostały wyjaśnione. Jednym z ich przejawów była właśnie śmierć Generała Sikorskiego. Obie publikacje zawierają liczne nowe i zaskakujące informacje rzucające światło na sytuację zarówno w okupowanej Pol-sce jak i wśród środowisk emigracyjnych. Lektura obu pozycji pozwala głębiej i z większym zro-zumieniem spojrzeć na naszą nieodległą przecież przeszłość i jej konsekwencje dla sytuacji obec-nej. Gorąco ją polecamy. Osobiście można będzie się o tym przekonać podczas spotkania z Auto-rem, na które zapraszamy we czwartek 10 maja o godzinie 1800 do Szkoły Podstawowej nr. 31 przy ul. Bolesława Prusa 18.

Krzysztof Żero

 
Szturm na wzgórze wstrzymany
piątek, 04 maja 2007 17:51

Anna Kajtoch - Gazeta Krakowska 

kopiecWbrew obawom samorządowców, deweloperzy nie rzucili się na wzgórze bł. Bronisławy i Las Wolski. Po orzeczeniu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, po którym przestały obowiązywać restrykcyjne, ochronne przepisy Zwierzynieckiego Parku Kulturowego, miejscowi radni obawiali się, że do magistrackiego wydziału architektury i urbanistyki wpłynie lawina wniosków od inwestorów. 

Tymczasem mimo że od wyroku upłynęły ponad trzy tygodnie, w urzędzie nie pojawiły się żadne nowe prośby o ustalenie warunków zabudowy terenu, który obejmował park. Nie oznacza to jednak, że w najbliższym czasie nie pojawią się tam nowe budynki. Zwierzyniecki Park Kulturowy powstał latem ubiegłego roku, aby ochronić najcenniejsze tereny Zwierzyńca przed zabudową. Restrykcyjne przepisy parku nie zezwalały na wydawanie jakichkolwiek pozwoleń budowlanych na 1107 ha, obejmujących część Salwatora, wzgórze Bronisławy i Las Wolski, dopóki dla tych terenów nie zostaną opracowane miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu wstrzymane zostało wydawanie tzw. decyzji wz, które umożliwiały często przypadkową zabudowę.

Więcej…
 
Jest szansa na lepsze sprzątanie Krakowa
niedziela, 29 kwietnia 2007 02:00
Radni Platformy Obywatelskiej chcą, by od przyszłorocznego budżetu przybywało pieniędzy na sprzątanie miasta. Projekt uchwały to na razie tylko zbiór dobrych intencji, bo sami radni przyznają, że szukanie pieniędzy może potrwać.
 
Cztery lata temu podwojono w budżecie Krakowa kwotę przeznaczoną na sprzątanie miasta. Ale od tamtej pory nic się nie zmieniła i co roku wydajemy na ten cel po około 15 mln zł.

Dwa lata temu opracowano trzy modele oczyszczania miasta. Jak do tej pory realizowany jest ten najtańszy wariant pozwalający na codzienne sprzątanie tylko Plant i siedmiu wybranych punktów. Reszta miasta porządkowana jest dopiero wtedy, gdy jest już bardzo brudno.
Więcej…
 
Radni będą zawstydzać nad Rudawą
czwartek, 19 kwietnia 2007 01:00
Źródło:  Gazeta.pl
 
Do wspólnego sprzątania brzegów Rudawy zapraszają w sobotę radni ze Zwierzyńca. - Zawstydźmy odpowiedzialnych za to urzędników - zachęca Andrzej Hawranek, szef rady dzielnicy.
 
- O tym, że na brzegach Rudawy jest wysypisko śmieci, nie trzeba chyba nikogo przekonywać - mówi Andrzej Hawranek. - Ponieważ nie udało się nam listami i wnioskami przekonać Urzędu Melioracji i Gospodarki Wodnej do ich posprzątania, postanowiliśmy pokazać, że nie wymaga to wielkiego wysiłku, i zrobić to własnymi rękami - wyjaśnia.
Więcej…
 
Zielona propaganda
sobota, 07 kwietnia 2007 10:04
Radni dzielnicy Zwierzyniec postanowili nie czekać, aż Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych przypomni sobie o obowiązku czyszczenia brzegów rzeki. Uzbrojeni w rękawice i ostro zakończone dzidy do zbierania papierków, sami je posprzątają w najbliższą sobotę. Chcą w ten sposób zawstydzić urzędników, by zamiast udziału w wystawach, konkursach i koncertach z okazji święta ziemi, wzięli się za porządkowanie brudnego, że aż wstyd terenu wokół Rudawy.
 
Niech marszałek pomoże
- Nie ukrywamy, że oprócz doraźnego oczyszczenia rzeki, akcja ma również swój cel propagandowy. Chcemy zawstydzić służby marszałkowskie, które ignorują nasze prośby w tej sprawie - mówi radny "siódemki" Szczęsny Filipiak. A interwencji było sporo, bo mieszkańcy bez przerwy skarżą się na śmieci nad rzeką. 
Więcej…
 
- Nie chcemy bloków ani zgiełku pod oknem - protestują mieszkańcy Woli Justowskiej
czwartek, 15 marca 2007 00:00

Mieszkańcy Woli protestują przeciw inwestycji przy ul. Korzeniowskiego i Borowego. Spółka Echo Investment zamierza tam wybudować cztery trzykondygnacyjne budynki z podziemnymi garażami. - Bloki zniszczą willowy charakter dzielnicy, a nowa droga dojazdowa zatruje nam życie - mówią lokatorzy z ul. Borowego. Popiera ich Rada Dzielnicy VII - zaopiniowała inwestycję negatywnie. Radni obawiają się, że wybudowanie bloków zachęci kolejnych inwestorów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 następna > ostatnia >>

Strona 86 z 86